Taas on käes see imeline aeg, kui koolides ja lasteaedades on lõpupeod. Lilled lõpuaktusel on lahutamatu osa. Kuid milliseid lilli valida ja kuidas neid hiljem hooldada, nii et neist oleks rõõmu pikemalt? Panime kokku väikese spikri.

Rohkelt värvi ja sära

Nii lasteaia, kui ka kooli lõpetajale sobib alati kinkida värvilisi ja säravaid kimpe.

Näiteks sinine iiris koos kollaste lõvilõugadega. Või värvilised inkaliiliad roosidega. Ka levkoi on kaunis koos paljude erinevate lilledega. Loomulikult on ajatud ja ilusad piibelehed. Neid sobib kimbuks seada nii üksi kui kombinatsioonis mõne muu lillega. Oluline on silmas pidada seda, et piibelehe lõhn on üsna intensiivne ning see ei pruugi alati kõigile meeldida.

Kuid ärgem unustagem ka pojengi. Pojeng oma mitmeküllase värvivalikuga sobib suurepäraselt lõpetajale või õpetajale kinkimiseks.

Ajatu roos

Kui kahtled, millist lille lõpetajale või õpetajale kinkida, siis roos on alati kindel valik. Rooside värvivalik on väga mitmekesine ja neid võib kinkida nii üksiku õiena, kui ka kimpu seatuna.

Üks lill võib öelda tuhat sõna

Lilled lõpuaktuseks ei pea olema alati suured ja uhked. Südamest tulnud soov koos ühe õiega on alati väga oodatud. Üksiku õiena on armas kinkida näiteks roosi, orhidee, hortensia või päevalille. Aga miks mitte ka särav gerbera või preeriakell.

Ja et lillerõõm kestaks

Õige lõikelillede säilitamine on oluline, et kaunid õied püsiksid värsked ja ilusad kauem. Jagame teiega mõnd lihtsat nippi.

Oluline, on lilled enne vaasi panemist uuesti diagonaalis lõigata. Tähtis on lõigata noaga, sest kääridega lõigates pressib varres asetsevad kapillaarid kokku ning lill ei saa enam vett kätte.  Asetage lilled pärast uute lõikepindade tegemist kohe vette ja jälgige, et vette ulatuv varre osa oleks lehtedest puhas (vesi hakkab muidu kiiresti roiskuma).

Vee temperatuur valige vastavalt lillesordile. Lihtne reegel meeldejätmiseks on järgmine: pehme varrega lilled nt tulp, liilia, inkaliilia, kalla pannakse toasooja vette, poolpuitunud varrega lilled sooja vette nt roosid ja puitunud varrega  (näiteks hortensia) umbes 40 kuni 60 kraadisesse vette.

Samuti on soovitatatav iga paari päeva tagant lilli uuesti lõigata ja vett vaasis vahetada. Vesi peab vaasis olema selge.

Lilled kulleriga

Kui ise ei jõua või ei saa lillede transportimisega peopäeval tegeleda, siis Lillerand saab appi tulla lillekullergia. Lilled tuuakse kohale Sulle sobival hetkel. Nii on üks mure vähem!

Telli lilled kulleriga Haapsalus või Laulasmaal!