MATUSED

Matuselilled meilt:

Käsileinakimbud alates 25€
- Matusekimbud alates 45€
- Matusepärjad kuuseokstega alates 65€, täislilledest pärg alates 59€

Palume võimalusel matuseseadete tellimused esitada 3 päeva ette.Email again:
Millised lilled valida matustele?

Tänapäevaste traditsioonide järgi on ärasaatmisele lubatud viia peaaegu kõiki lilli.
Väga populaarseks matuselille värviks on valge, mis sümboliseerib puhtust ning vabadust. Samas on hakatud  aina rohkem kasutama värvilisemaid lilli, mis annaksid kimpudele ning pärgadele omapära. Eelistatavalt on need värvilised lilled pigem tagasihoidliku värviga, nt heleroosa, helesinine, kreemjas jne.
Üks levinumaid matuselilli on nelk. Peale nelgi on kindlad valikud näiteks krüsanteem, liilia, kalla ja hortensia.

Matusekimbud
 ehitatakse tihti spetsiaalsele plastvahuga (oasise) alusele. Plastvahul olev kimp on suurem, kui tavakimp ning püsib haual ka kauem vastu ning nende kujud võivad olla erinevad. Kõige levinumad on piklikud, ümarad ja tilgakujulised. 

Matusepärjad
seatakse samuti plastvahu (oasise) alusele, kuid sedapuhku pigem ringikujulisele. Lilled seatakse kuuseokastest alustele ning traditsiooniliselt seatakse selle külge ka kaastundeavalduse või kadunu nimega valge või must lint.

Lillede ja lilleseadete valimisel tuleb eelkõige arvestada, kas kadunu enda või tema lähedaste soovidega. Kui tegu on tuhastamisega, mille puhul ei pruugita urni surnuaeda matmist kohe läbi viia, on parimaks valikuks
käsileinakimbud. Tihti annavad aga lähedased juba varasemalt enne ärasaatmist teada, milliseid pärgi, lilli või kimpe oodatakse.

Pärgadele ja kimpudele lisame vastavalt teie soovile ka lindi koos tekstiga. Juhime tähelepanu teksti kirjutamisel, et leinavad kadunu lähedased ja mälestavad kaugemad inimesed.

TEHTUD TÖÖD