Tähtpäevad - milliseid lilli valida?

Igaühele meist meeldib tähtpäevade meeles pidamine. Olgu selleks sünnipäev, emade- või isadepäev, lapse sünd, naistepäev, sõbrapäev või kasvõi esimene tööpäev uuel ametil – on kindel, et naeratuse toob suule see, kui keegi seda meeles peab.
Mis võiks olla parem viis oma lähedase inimese või sõbra üllatamiseks, kui mõni lillekimp või käsitsi valmistatud eriline ese? Oleme välja toonud mõned olulisemad tähtpäevad ning anname ideid, kuidas meie abiga neid tähistada. Lillede saatmine Haapsalus ja Läänemaal meie lillekulleriga on mugav viis kallist inimest üllatada. 

SÜNNIPÄEVAD

Sünnipäevadel on tavaliseks kombeks kinkida lilli – olgu selleks mõni lindiga kokkuseotud roosiõis või gerberatest põimitud lillekimp – naeratuse toovad lilled igal juhul suule. Miks mitte aga lisaks lillele mõelda ka mõne muu kingituse peale? Üks klassikaliseid kingitusi on lõhnaküünal. Lõhnaküünlaid on väga erinevaid, kuid meie abiga võid endale leida mõne eriti omapärast lõhnaga küünla, mida siis omakorda edasi kinkida. Kas sobiks värske rabarber? Või ehk troopilised mango ja papaia? Või küünal, mis lõhnab sama värskelt kui hommikukohv? Valik on lai – meie poes pakutavad kodumaised lõhnaküünlad on lihtne, kuid tabav kingitus.

SÕBRAPÄEV

Sõbrapäeva kõige populaarsem lill on kindlasti roos – lill, mis sümboliseerib armastust, romantikat ja ilu. Roos on klassikaline valik, kuid miks mitte proovida midagi uut ja mõelda mõne muu lillesordi peale? Lisaks võib juurde valida kingituseks midagi meie käsitöömaiustest( trühvlid, šokolaad). Kindlasti tasuks mõelda ka selliste lillede peale nagu seda on orhidee, liilia ja gerbera. Kõik kolm sorti sümboliseerivad ilu ning puhtust ja sõpruse jõudu. Värvivalikul ole loov või küsi meie soovitusi! Samuti pakume ka sõbrapäevaks erinevaid lilleseadeid või potililli, mis on seatud sõbrapäevaks sobiliku sooviga potti.

NAISTEPÄEV

Naistepäev on vaieldamatult üks neid tähtpäevi, kus lillede kinkimine on au sees. Kuigi iga lill on omamoodi kaunis, on selge, et märtsi alguses tähistataval tähtpäeval on juba kevade maik küljes ning eelistataksegi pigem kevadlilli. Ei ole kahtlustki, et üheks populaarsemaks lilleks mida naistepäeval kinkida, on tulp. Tulpidel on lai valik erinevaid värvitoone ja varjundeid ning populaarseimad on just erksamad toonid, nagu näiteks kollane, punane ja roosa. Tulpide puhul tuleb arvesse võtta, et sobivaim on neid kinkida pakiga, milles on üldjuhul 10 tükki sees. Samas aga ei ole oma populaarsust kaotanud ka klassikaline roos ning lisaks neile ajatutele naistepäevalilledele on oma osa kasvatanud ka sellised taimed nagu flamingolill ja krüsanteem. Neid lillesorte saab kinkida ka ühekaupa – lisada võib juurde näiteks mõne värvilise paela ja miks mitte ka käsitöökaardi heade soovidega? Imehästi sobib sellel päeval kinkida kindlasti ka orhideed nii potis kui lôikelillena ning ka kimpudes.

EMADEPÄEV

Milline kink on ideaalseim oma kallile emale? Muidugi on lõikelilled nagu roos, krüsanteem ning liilia klassikalised ja ajatud. Samas – miks mitte üllatada ema millegi püsivamaga nagu näiteks potilill? Nii on võimalik kallil inimesel nautida ilusaid õisi ning meeldivat lillelõhna kaugemgi ning potilill justkui sümboliseerib ka emaduse järjepidevust. Kui aga jääb valikuks ikkagi lõikelill, siis oleks kindlasti sobilik juurde osta mõni lõhnaküünal meie lõhnaküünalde valikust või käsitööehteid. Emadepäeval on sobiv kinkida ka segakimpe ning potilille seadeid.

KOOLI JA LASTEAIA LÕPETAMISED

Lasteaedade ning koolide lõpetamine on alati eriline sündmus. Sellise erilise sündmuse puhul on lõpetajat armas premeerida mõne lilleõie või kingitusega, tunnustamaks tehtud tööd. Kuna lõpetamised toimuvad üleüldiselt kevadel või suve alguses, on kõige parem idee kinkida lilli mis just neil aegadel õitsevad. Lasteaia lõpetamise puhul on armsaks ideeks mõni rõõmsameelsete värvidega lilledest kokku kombineeritud kimp, kuhu on dekoratsiooniks lisatud mõni lõbus karumõmm või liblikas. Teeme ka väiksemaid seadeid (sh pulgakommikimbud). Koolilõpetamise puhul on eelistuseks lõikelill – värvivalik on jällegi lai. Lillede värvivalikul võib inspiratsiooni ammutada näiteks lõpetaja kleidist või lipsuvärvist! Samas aga on klassikaline valge liilia või punane roos kindla peale minek.

ISADEPÄEV

Isadepäev on sama ilus päev nagu kõik teisedki tähtpäevad, eriti need, mis perekonnaga on seotud. Sellise pidupäeva puhul on üks armsamaid kingitusi tugev kallistus – kuid kallistusega võiks ju kaasas käia ka mõni lillõis? Isadele sobivad kingituseks erinevad lilled – flamingo, paradiisilinnulill või ka ratsuritäht. Sobivad kõrged kimbud või üksikud dekoreeritud õied. Samas aga on alati võimalus eksperimenteerida ning kindlasti on üheks huvitavaimaks variandiks kinkida mõni kimp. Meie floristid kombineerivad kimpe väga erinevatest lillesortidest: mõni helelilladest iiristest kimp või ehk rõõmsameelne kollane krüsanteem hulka? Valik on suur ning rõõm on garanteeritud kõigile.

JÕULUD JA AASTAVAHETUS

Jõulude tähistamine aasta üks uhkemaid tähtpäevi. Samas aga pannakse jõuludel pigem rõhku kingitustele, kui lihtsale lilleõiele. Samas ei peaks ära unustama jõulutähte, mis pakub just sellel hallil ja pimedavõitu perioodil silmarõõmu. Kuid meilt on võimalik ka kingikotti midagi uhket leida! Olgu selleks Eesti käsitöö, kosmeetika, ehted, küünlad või keraamika või isegi käsitöö tee koos käsitööna valminud teesõela ja kruusiga – igaüks leiab midagi. Vastavalt soovile on võimalik kingituse juurde valmistada ka uhke käsitöökaart ning omapärane ja eriline kingitus ongi olemas. Ka aasta vahetumine on omaette tähistus – vana aasta on möödas ja uuele sammutakse uhkelt vastu. Samas aga on ka see tähtpäev üks sellistest, kus lilli väga ei kingita. See-eest on võimalik meilt tellida näiteks dekoratiivseid šampusepudeleid või mõni teemakohane potilill. Sellistel puhkudel võtame arvesse kliendi soove ning täidame need vastavalt kliendi nägemusele.

Tähtpäevi on palju ning kindlasti leiab igaks eriliseks puhuks Lilleranna abiga endale midagi meeldejäävat, erilist ning südantsoojendavat!

Lillede saatmine Haapsalus ja Läänemaal kulleriga on mugav viis kallist inimest üllatada.  Meie lillekuller toimetab lilled ja kingitused koos ilusate soovidega kohale iga päev. 
Lillede saatmine Haapsalus ja Läänemaal, LOE LISAKS!