8. märts naistepäev

8. märtsil tähistame naistepäeva. Pea kallimat sel ilusal tähtpäeval meeles. Ära unusta kallist tütart, ema, vanaema, ämma ning toredaid sõbrannasid ja naiskolleege – ka neile teevad lilleõied sel päeval suurt rõõmu. Millega üllatada naistepäeval? Jagame sulle soovitusi.

Lõikelilled on alati kindla peale minek. Kallimale kinkimiseks on punane roos kõige populaarseim valik. Punane roos on ka armastuse sümbol. Armastusega kingitud lilled püsivad vaasis kaua. Muidugi ei saa ka unustada, et õige hooldus on lillede säilimisel väga oluline. 
Roosid on puitunud varrega lilled ja vajavad sooja vett. Enne vaasi panekut tuleks teha vartele terava noaga diagonaalselt tagasilõikamine, et lill saaks vajaliku vee hõlpsamini kätte. Vett soovitame vaasis vahetada iga paari päeva tagant. Kindlasti tuleks enne värske vee lisamist vaasi pesta ja roosi vartele teha ka taas uued lõiked. 

Sõbrannale või kolleegile sobivad suurepäraselt kinkimiseks tulbid. Tulbi värvivalik on lai - populaarseimad toonid on kollane, punane, roosa, lilla, valge ja oranž. Tulbid on pehmevarrelised sibullilled ja eelistavad jahedat vett. Samuti on hea valik ka kollane roos – rõõmu ja sõpruse sümbol.

Tütrele, emale, vanaemale ning ämmale sobivad kinkimiseks eri värvi tulbid kui ka roosid.

Soovid midagi erilisemat, kui lihtsalt lõikelilled? Tee valik lillekimpude hulgast. 

Kallimale uhke punaste roosidega lillekimp Elisabeth või punaste rooside ja kalladega lillekimp Kalli. Kui punaste rooside kinkimine sümboliseerib siirast armastust, siis kallade kinkimine ilu. Oma naiseliku õie kuju poolest on kalla väga seksikas lill. Kallade ilu kestab kaua.

Emale, vanaemale, tütrele, ämmale, sõbrannale või kolleegile sobib hästi kinkimiseks kimp Tulbid, kus on tulbid ja roheline taimmaterjal, ümbritsetud kauni paberiga. Või hoopis kevadiselt soe ja armas kimp tulpidest ja nartsissidest, mis on naistepäeval üks müügihittidest, vaata SIIT.

Veel mõned suurepärased lille ideed naistepäevaks on päikseline kimp Nartsissid või kimp Kevadrõõm, kus kohtuvad tulbid ja roosid. Aastaringselt populaarseimad kimbud on lillades toonides segakimbud, vaata SIIT ja punakates toonides segakimbud vaata SIIT. Armastuse värv punane on kõikide värvide kuninganna.

Lillekimp tuleb kindlasti enne kinkimist paberist välja võtta. Kui kimbule on pandud ka ilupaber, siis seda ei ole vaja eemaldada. Lilli üle andes hoia neid käes õied ülespoole.

Peagi on saabumas kevad, hea valik on naistepäeval kinkimiseks ka potilill, mille saab hiljem mulda pista. Näiteks armsad potiroosid. Kui enam öökülma ohtu ei ole võib potiroosi õue istutada. Sügisel potiroosi mullast üles võtma ei pea, kuna tegu on püsilillega.

Trendikas hortensia on väga armastatud nii poti- kui lõikelillena. Suurelehelise hortensia võib soojade ilmade tulekuga terassile, rõdule või aeda viia. Külmade saabumisel tuleks taas tuppa tuua. On teada suurelehelise hortensia omanikke, kellel taim maasse istutatud ja ilusti talve üle elanud ning taas õitsema hakanud. Hortensia eelistab päikselist või poolvarjulist kasvukohta. Kevadel tuleb taim tagasi lõigata, et tagada tema rikkalik õitsemine.

Potililledest on imeliselt lõhnav liilia paljude naiste lemmiklill. Potiliilia sibulad saab soojade ilmade saabumisega mulda pista ja sinna jätta. Sibulaid üles võtma ei pea. 

Asalea saab suvel potiga välja viia ja sügise saabumisel taas tuppa tuua. Asalea õitseb kauem, kui eemaldada kuivanud õied. Kasta vihma- või sulaveega, see meeldib lillele rohkem. Asalead võiks väetada rododendroni väetisega.

Toalilledest soovitame kinkimiseks orhideed. Meie püsivalikus on kuukingad ja dendroobiumid. Armastavad tavalist toatemperatuuri ja mõõdukalt kastmist. Õitsevad kaua ja peale puhkeperioodi hakkavad taas uuesti õitsema.

Lilled ja kingitus kombo? Miks mitte!

Vali üllatus kombo särav lillekimp ja tort SIIT või lillekimp koos käevõruga SIIT. Pidujoogiks Pärnumaalt õrnroosa värvusega Buble rabarberi-vaarika gaseeritud marjavein või põneva kooslusega Saaremaine alkoholivaba vahujook Granadill-võilill. Magusaks üllatuseks Chocolala tume šokolaad marjadega või piimašokolaad sarapuupählitega. Chocolala imehead käsitööšokolaadid valmivad suure hoole ja armastusega Tallinna vanalinnas.

„100 asja mida iga naine korra elus tegema peaks“ on raamatu kaante vahele pannud meie koostööpartner Seik. Vahva kingidee lillede kõrvale või kasuta raamatut rahakaardina.

Veel rohkem kingiideid leiad SIIT.

Esita tellimus mugavalt läbi e-poe www.lillerand.ee või külasta meie lille- ja disainipoodi Haapsalus, Rannarootsi keskuses. Lillekulleriga üllatused kohale iga päev, Haapsalus ja Läänemaal.